SOLIDWORKS PDM

SOLIDWORKS PDM (Product Data Management) to nowoczesne zarządzanie dokumentacją produktu, która jest zawsze aktualna i dostępna wyłącznie dla osób uprawnionych.

Zapytaj o ofertę

 • Co to jest SOLIDWORKS PDM?

  SOLIDWORKS PDM to wydajne oprogramowanie do zarządzania danymi produktowymi, które ułatwia bezproblemową współpracę konstruktorów nad projektami i zintegrowany podgląd plików.

  Cyfrowy obieg dokumentacji umożliwia pracę bez obaw o utratę danych i bez konieczności powtarzającej się kontroli wersji plików. Zapewnia centralne miejsce przechowywania modeli CAD oraz wszystkich powiązanych z nimi dokumentów (od wiadomości e-mail po zdjęcia produktów).

  System oferuje ponadto automatyzację przepływów pracy, konfigurację mapowania dokumentacji i śledzenie wersji, co znacząco skraca czas wyszukiwania danych, a także zapobiega dublowaniu wykonywanych działań.

Korzyści ze stosowania SOLIDWORKS PDM

 • Centralne przechowywanie danych konstrukcyjnych i kontrola dostępu

  System PDM poprzez jednolite zarządzanie danymi oszczędza dużo czasu, który wcześniej był przeznaczany na wyszukiwanie dokumentacji konstrukcyjnej. Precyzyjne odnajdywanie wszelkiej dokumentacji z użyciem szczegółowych kryteriów zostało znacznie ułatwione przez centralne przechowywanie danych i konfigurowalne karty wyszukiwania.

  Dostosowanie uprawnień umożliwia natomiast szczelną kontrolę dostępu do plików w zależności od ich statusu. Oznacza to, że dostęp do dokumentów jest szybki i prosty, a jednocześnie tylko odpowiedni użytkownicy mają dostęp do przypisanych im kategorii plików. Uprawnienia pozwalające na dostęp do danego dokumentu w razie potrzeby mogą być natychmiast wycofane.

 • Bieżąca kontrola wersji projektu i automatyczne powiadomienia o zmianach

  Efektywna kontrola wersji projektu pozwala uniknąć zbędnej pracy lub wad produkcyjnych spowodowanych korzystaniem z przestarzałych modeli 3D i rysunków. Otrzymywanie aktualizacji konstrukcji w czasie rzeczywistym i wbudowany system powiadomień umożliwiają sprawną współpracę na odległość wielu autonomicznych zespołów.

  To oznacza, że w różnych oddziałach firmy i w różnych lokalizacjach mogą być bez przeszkód realizowane prace projektowe nad jedną konstrukcją czy produktem. W systemie PDM oddalone od siebie zespoły pracują jak jeden zespół. Jednoczesne powiadomienia sprawiają, że każda włączona w projekt osoba ma ten sam stan wiedzy i te same dostępne dokumenty w każdym momencie.

 • Dostęp do wersji dokumentacji sprzed zmian

  Kolejną ważną zaletą stosowania SOLIDWORKS PDM jest całkowite wyeliminowanie czasu potrzebnego na szukanie lub ponowne tworzenie dokumentów przypadkowo przeniesionych, usuniętych lub ze zniekształconą nazwą. Przypadkowe błędy już nie powodują utraty wcześniej wykonanej pracy. Ze sprawnym zarządzaniem dokumentacją łączy się dostęp do historii poszczególnych dokumentów.

  Modyfikacja plików jest prosta do prześledzenia, a powiązania z plikami pokrewnymi przejrzyste. Automatycznie zachowywane poprzednie wersje plików pozwalają na szybkie cofnięcie się do wcześniej wdrażanych projektów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodawanie plików nie zagraża bezpiecznemu przechowywaniu dotychczasowych danych nawet w sytuacji, gdy wystąpią powtarzające się nazwy. Program SOLIDWORKS PDM archiwizuje automatycznie wcześniejsze wersje plików.

Jak działa SOLIDWORKS PDM na co dzień

Oprogramowanie SOLIDWORKS PDM tworzy środowisko dla jednolitego administrowania danymi: przechowywanie, ochrona i udostępnianie najważniejszych informacji.

SOLIDWORKS PDM wykorzystuje zorganizowaną pamięć podręczną lokalną. Potrzebne pliki są automatycznie pobierane z centralnego serwera plików (serwera archiwum) i zapisywane w lokalnej pamięci podręcznej użytkownika – lub na jego dysku twardym. Zwiększa to zauważalnie wydajność podczas otwierania i zapisywania plików w porównaniu do pracy na współdzielonych dyskach sieciowych.

Jeśli plik jest edytowany, użytkownik może go wycofać, uzyskując w ten sposób prawa do edycji. Po zakończeniu edycji plik jest ponownie kopiowany do serwera archiwum za pomocą procedury meldowania się i tam automatycznie tworzona jest nowa wersja pliku. W ten sposób różne etapy procesu projektowania są przejrzyście „utrzymywane w formie”, a zmiany można w każdej chwili precyzyjnie śledzić.

System zarządzania danymi służy jako centralny „sejf” do przechowywania danych konstrukcyjnych CAD i dokumentów. Relacyjna baza danych SOLIDWORKS PDM zarządza wszystkimi informacjami, łącznie z plikami CAD, pozostałą dokumentacją, odnośnikami, uprawnieniami grup i użytkowników oraz elektronicznymi procedurami roboczymi, tj. przepływami pracy.

Zarządzanie danymi systemu PDM jest w pełni zintegrowane z Eksploratorem Windows. Użytkownicy mogą więc pracować w znanym środowisku, dysponując znacznie szerszymi informacjami i kontrolą. Programu SOLIDWORKS PDM nie trzeba się uczyć od podstaw, jest bardzo intuicyjny i opiera się na dotychczasowych nawykach użytkowników.

Zarządzanie plikami SOLIDWORKS

Zarówno SOLIDWORKS PDM Standard jak i wersja Professional umożliwiają objęcie elektronicznym obiegiem dokumentów wszystkich plików wykorzystywanych w pracy z SOLIDWORKS CD 3D oraz dodatkowych źródeł danych związnych z projektam, takich jak emaile.

Jakie pakiety SOLIDWORKS PDM są dostępne?

SOLIDWORKS PDM Standard

SOLIDWORKS PDM Standard to idealne rozwiązanie do zarządzania danymi dla małych zespołów projektowych w jednej lokalizacji. Zorientowana na użytkownika wersja produktu może być bez problemu zaktualizowana do wersji Professional, o ile zajdzie taka potrzeba. Sprawny elektroniczny obieg dokumentacji i wspólne uporządkowane bazy danych w krótkim czasie staną się ogromnym ułatwieniem w pracy.

W wersji PDM Standard dostępnych jest wiele zaawansowanych funkcji, w tym elektroniczne procedury robocze, zintegrowany system powiadomień i wyszukiwanie w Eksploratorze Windows. Integracja wyszukiwania z systemem operacyjnym ułatwia rozpoczęcie korzystania z obiegów dokumentacji w SOLIDWORKS PDM. W oknie Windows dodawanie dokumentów jest również intuicyjne.

Aktualna wersja oferuje teraz również wygodne, automatyczne tworzenie plików PDF. Pliki rysunków SOLIDWORKS (pliki graficzne) mogą być łatwo konwertowane do dokumentów PDF podczas przejścia przez procedurę roboczą. PDM Standard wykorzystuje w tym celu tę samą technologię zadań co edycja Professional. Relacja między rysunkiem SOLIDWORKS a plikiem PDF jest automatycznie tworzona podczas procesu. PDM Standard w przyszłości łatwo rozszerzyć do wersji Professional.

Zapytaj o ofertę

SOLIDWORKS PDM Professional

SOLIDWORKS PDM Professional to kompleksowe rozwiązanie obejmujące wszystkie niezbędne moduły i aplikacje bazodanowe. Program wykorzystuje Microsoft SQL Server Standard Edition dla zapewnienia wysokiej wydajności i skalowalności. Integracja z produktami SOLIDWORKS, różnymi systemami CAD innych firm i innymi aplikacjami do dokumentacji, w tym Microsoft Office, jest częścią pakietu funkcji Professional Edition.

SOLIDWORKS PDM Professional oferuje znacznie lepsze podejście do obsługi różnych scenariuszy projektowych i obejmuje między innymi wiele podejść do ulepszania projektów i współpracy z zewnętrznymi konsultantami ds. projektowania. Precyzyjne określenie dostępu pozwala zachować pełną kontrolę nad poziomem poufności poszczególnych dokumentów. Automatyczna i natychmiastowa dostępność najnowszych wersji plików zapobiega błędom w komunikacji oddalonych zespołów. Z oprogramowaniem SOLIDWORKS PDM Professional rozproszony zespół pracuje jak jeden.

Ponadto współpraca i wymiana danych projektowych w ramach zespołów jest znacznie uproszczona – i to niezależnie od lokalizacji. Bez względu na to, gdzie na świecie się znajdujesz, Twoje dane są zawsze aktualne i dostępne w każdej chwili. Wszystkie lokalizacje są połączone z centralną bazą danych i serwerem plików. Wymagane dane są automatycznie pobierane z centralnego serwera danych do lokalnej pamięci podręcznej użytkownika w celu szybkiej edycji. Przejście do wersji PDM Professional polega w dużej mierze na włączeniu większej ilości osób do efektywnej współpracy. Całość dokumentacji projektowej jest sprawnie współdzielona. Dokonując modyfikacji danych można mieć pewność, że wszyscy zaangażowani w projekt będą pracować na zaktualizowanych wartościach.

Zapytaj o ofertę

Często zadawane pytania o SOLIDWORKS PDM

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

Dane osobowe:*
Administratorem danych osobowych jest Visiativ Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe będą wykorzystane do kontaktu w celu udzielenia odpowiedzi na Pana / Pani zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności. Jeżeli wyraża Pan / Pani zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnościach, promocjach czy chęci otrzymywania newslettera, prosimy o zaznaczenie poniższej zgody. Zgoda może zostać wycofana w dowolnej chwili pisząc na adres: office.poland@visiativ.com.

Visiativ Poland reprezentuje międzynarodową grupę Visiativ, globalnego oficjalnego dystrybutora SOLIDWORKS oraz własnych rozwiązań.

Jesteśmy zaufanym partnerem dla ponad 25 000 firm na całym świecie.

Nasz zespół wsparcia technicznego ma już na swoim koncie wiele nagród.

Prowadzimy oficjalne kursy szkoleniowe SOLIDWORKS.

Dbamy o właściwe dopasowania cen i zakresu licencji oprogramowania do zmieniających się potrzeb firmy i zapewniamy bieżące wsparcie.

Udostępniamy ekskluzywne BEZPŁATNE oprogramowanie i wersje testowe.

Jesteśmy dla Ciebie!

Nie znalazłeś ważnych dla Ciebie informacji lub potrzebujesz czegoś więcej? Skontaktuj się z nami.