eDrawings

eDrawings to wygodny program do przeglądania rysunków technicznych, który wspiera komunikację wewnątrz firmy oraz z klientami, dostępny również jako wersja bezpłatna.

Zapytaj o ofertę

 • Co to jest eDrawings?

  eDrawings to oprogramowanie firmy Dassault Systèmes, które pozwala m.in. na przeglądanie analiz SOLIDWORKS Simulation oraz Plastics, oraz na drukowanie, mierzenie i komentowanie rysunków technicznych 2D i 3D utworzonych w programach CAD, takich jak SOLIDWORKS, AutoCAD, Inventor i Creo.

  eDrawings to narzędzie do komunikacji projektowej 2D, 3D i AR/VR dla wszystkich osób w firmie zaangażowanych w procesy Design-to-Manufacturing, przydatne także w komunikacji z klientami firmy.

Główne funkcje eDrawings

 • Przeglądanie rysunków

  Można otwierać, przeglądać i obracać rysunki 2D i 3D, a także powiększać i pomniejszać je, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Drukowanie rysunków

  Można drukować rysunki w różnych formatach, w tym PDF, DWF i TIFF.

 • Dodawanie komentarzy

  Można dodawać notatki tekstowe, ręczne zapisy, komentarze i znaki do rysunków, aby ułatwić komunikację z innymi.

 • Pomiary

  Można wykonywać pomiary odległości, kątów i powierzchni na rysunkach.

 • Animacje

  Można tworzyć animacje modeli 3D, aby lepiej zrozumieć ich działanie.

 • Współpraca

  Można udostępniać rysunki innym osobom, także jako lekkie pliki, nawet jeśli nie mają zainstalowanego programu eDrawings. Przesyłanie plików projektowych staje się łatwiejsze.

Wszechstronność zastosowania

eDrawings to idealne rozwiązanie dla firm

 • eDrawings to idealne rozwiązanie dla firm
 • Poprawia komunikację i współpracę w zespołach projektowych.
 • Ułatwia przygotowanie do spotkań projektowych.
 • Skraca czas realizacji projektów i wprowadzania produktów na rynek.
 • Pozwala podejmować lepsze decyzje projektowe dzięki realistycznym wizualizacjom dostępnym dla wszystkich zaangażowanych w proces decyzyjny .
 • Zapewnia lepszą obsługę klienta.

Darmowy eDrawings viewer

eDrawings Viewer to darmowa aplikacja, która umożliwia przeglądanie i drukowanie plików eDrawings (eDRW, ePRT, eASM), natywnych dokumentów SOLIDWORKS (sldprt, sldasm, slddrw), STEP, DXF i DWG, a także plików w obcych formatach, takich jak CATIA, Inventor i inne.

eDrawings zapewnia optymalną współpracę wszystkich zaangażowanych osób dzięki szerokiej gamie narzędzi do jasnej i jednoznacznej komunikacji podczas procesu projektowania. Rozwiązanie to umożliwia wspólne korzystanie z modeli 3D użytkownikom CAD i nie-CAD, a także badanie modeli, dodawanie do nich uwag i udostępnianie ich, co znacznie przyspiesza cały proces projektowania.

Możliwości eDrawings w codziennym zastosowaniu

 • Komunikacja i współpraca

  eDrawings umożliwia klarowną i precyzyjną komunikację za pomocą danych konstrukcyjnych 3D. Dzięki niewielkiemu plikowi, który można bez problemu wysłać e-mailem, narzędzie to eliminuje wszelkie niejasności, które mogą pojawić się w przypadku danych produktowych z 2D rysunków.

  Współpraca między wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami jest ulepszona dzięki inteligentnej funkcji oznaczania podczas wymiany konstrukcji.

  Kontrola nad własnością intelektualną może być bezproblemowo zachowana poprzez wyłączenie funkcji pomiarowych, narzędziowych i zapisu.

  W celu optymalnego zrozumienia produkcji i struktury wewnętrznej produktu narzędzie umożliwia użytkownikom tworzenie dynamicznych przekrojów, rysunków eksplozyjnych i ruchomych elementów. Animacje, symulacje i formowalne wyniki SOLIDWORKS można oglądać w wersji Professional. Poprawia to zrozumienie celu konstrukcji, jej wydajności i możliwości produkcji.

  Narzędzie jest dostępne dla systemów Windows i urządzeń mobilnych.

 • Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość

  Zanurzające doświadczenie obcowania z produktem dzięki rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości dostępnej w interaktywnym środowisku zintegrowanym z SOLIDWORKS.

  Fascynującą funkcją eDrawings jest z pewnością tryb rozszerzonej rzeczywistości (AR) oraz tryb wirtualnej rzeczywistości (VR). Oba tryby aplikacji umożliwiają zupełnie nowy, interaktywny sposób wymiany konstrukcji. Koncepcje i konstrukcje można dzięki AR i VR oglądać w kontekście rzeczywistego świata – co pozwala firmom zrozumieć wpływ otoczenia na decyzje projektowe i przekazać ten wpływ w sposób zrozumiały. Dzięki możliwości obejrzenia konstrukcji bezpośrednio w rzeczywistym świecie pracownicy, klienci i interesariusze szybko zrozumieją wartość alternatyw konstrukcyjnych w procesie rozwoju produktu.

 • Twoje korzyści

  eDrawings optymalizuje współpracę dzięki łatwemu do zrozumienia i przyjaznemu dla użytkownika formatowi 3D. Oprogramowanie CAD i odpowiednia wiedza nie są wymagane, a jednocześnie narzędzie chroni Twoją własność intelektualną.

  Dyskusje i badanie danych konstrukcyjnych w 3D zapewniają dokładność i klarowność podczas procesu projektowania. Wymiana i sprawdzanie projektów może odbywać się dwukierunkowo – zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

  Opracowane konstrukcje można oglądać w AR (rozszerzona rzeczywistość) i VR (wirtualna rzeczywistość), co ułatwia zrozumienie wpływu konstrukcji na rzeczywisty świat.

  Dzielenie się danymi między różnymi środowiskami CAD i przesyłanie ich do użytkowników, którzy korzystają z rozwiązań CADowskich lub też nie poszerza możliwości współpracy.

  eDrawings jest dostępny zarówno dla systemu Windows® i Macintosh®, jak i dla urządzeń mobilnych.

Korzyści ze stosowania eDrawings

 • Zwiększona produktywność

  Popraw komunikację i współpracę, aby przyspieszyć procesy projektowania i produkcji.

 • Lepsze podejmowanie decyzji

  Wykorzystaj wizualizacje 3D i AR/VR, aby lepiej oceniać projekt i podejmować trafniejsze decyzje.

 • Zmniejszone koszty

  Zmniejsz liczbę prototypów i błędów produkcyjnych.

 • Zwiększona satysfakcja klienta

  Zapewnij lepszą komunikację z klientami i buduj silniejsze relacje.

eDrawings Viewer do użytku gratis

Już za chwilę możesz dołączyć do użytkowników eDrawings.

 • Zapytaj nas, czy wyższe wersje też można przetestować.
 • Żadne dodatkowe opłaty nie będą pobierane.

Zamów darmową wersję

Często zadawane pytania o eDrawings

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

Dane osobowe:*
Administratorem danych osobowych jest Visiativ Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe będą wykorzystane do kontaktu w celu udzielenia odpowiedzi na Pana / Pani zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności. Jeżeli wyraża Pan / Pani zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnościach, promocjach czy chęci otrzymywania newslettera, prosimy o zaznaczenie poniższej zgody. Zgoda może zostać wycofana w dowolnej chwili pisząc na adres: office.poland@visiativ.com.

Visiativ Poland reprezentuje międzynarodową grupę Visiativ, globalnego oficjalnego dystrybutora SOLIDWORKS oraz własnych rozwiązań.

Jesteśmy zaufanym partnerem dla ponad 25 000 firm na całym świecie.

Nasz zespół wsparcia technicznego ma już na swoim koncie wiele nagród.

Prowadzimy oficjalne kursy szkoleniowe SOLIDWORKS.

Dbamy o właściwe dopasowania cen i zakresu licencji oprogramowania do zmieniających się potrzeb firmy i zapewniamy bieżące wsparcie.

Udostępniamy ekskluzywne BEZPŁATNE oprogramowanie i wersje testowe.

Jesteśmy dla Ciebie!

Nie znalazłeś ważnych dla Ciebie informacji lub potrzebujesz czegoś więcej? Skontaktuj się z nami.