SOLIDWORKS FLOW SIMULATION

SOLIDWORKS Flow Simulation to wydajne oprogramowanie do analizy przepływów, które umożliwia symulowanie przepływów cieczy oraz gazów w projektach i wokół nich.

Zapytaj o ofertę

 • Co to jest SOLIDWORKS Flow Simulation?

  SOLIDWORKS Flow Simulation to niezwykle wydajne oprogramowanie do symulacji przepływów (CFD) w pełni zintegrowane z SOLIDWORKS. Umożliwia projektantom przeprowadzanie na projektowanych w SOLIDWORKS komponentach, urządzeniach i konstrukcjach wiarygodnych symulacji przepływów cieczy i gazów, symulacji przenoszenia ciepła i występujących sił przepływu.

  SOLIDWORKS Flow Simulation daje wiarygodne wyniki odzwierciedlając przewodzenie ciepła, gazy rzeczywiste i ich parametry, przepływy płynów ściśliwych, procesy chłodzenia i inne zjawiska wynikające z dynamiki płynów i cieczy w warunkach rzeczywistych. Stanowi dobrą alternatywę dla kosztownych badań lub dla wdrożeń, które nie mogłyby zostać poprzedzone testami.

  Korzystanie z SOLIDWORKS Flow Simulation jest intuicyjne i proste, co pozytywnie wpływa na szybkość i trafność przeprowadzanych symulacji.

  Przejrzyste symulacje umożliwiają konstruktorom przeprowadzenie różnorodnych analiz „co by było gdyby”, także przekraczających warunki brzegowe dla komponentu, urządzenia czy konstrukcji. Mogą wykonać również szereg badań termicznych komponentów i dopasować projekt do indywidualnych potrzeb użytkownika.

  SOLIDWORKS Flow Simulation pozwala na wykonanie symulacji różnych projektów w tych samych warunkach i w efekcie na opracowanie porównania różnych wariantów konstrukcyjnych. To służy walidacji projektow i ułatwia podejmowanie lepszych decyzji i prowadzi do projektowania produktów i konstrukcji o wyższej wydajności i większej trwałości.

Kluczowe funkcje SOLIDWORKS Flow Simulation

 • Symulacje przepływów cieczy i gazów

  Na projekcie dostępnym w SOLIDWORKS zostanie przeprowadzona analiza przepływu laminarnego i turbulentnego, uwzględnione zostaną różne warunki graniczne i właściwości materiałów.

 • Analiza termiczna

  Wykonane zostanie badanie rozkładu temperatur w projekcie, analiza stanu ustalonego wymiany ciepła, biorąc pod uwagę różne źródła ciepła, strumień ciepła o różnym przebiegu, transfer ciepła, przewodność cieplną poszczególnych elementów i konwekcję.

 • Symulacje mieszania

  Ta symulacja ułatwi ocenę efektywności mieszania płynów w zbiornikach, reaktorach i innych urządzeniach.

 • Wizualizacja wyników

  Program zaprezentuje wyniki symulacji w formie wizualizacji, w postaci realistycznych grafik 3D, animacji i wykresów, ułatwiając analizę i interpretację danych.

 • Łatwa integracja z SOLIDWORKS CAD

  Oprogramowanie płynnie integruje się z środowiskiem SOLIDWORKS CAD, umożliwiając bezpośrednie importowanie geometrii i parametrów projektu

Testowanie SOLIDWORKS Flow Simulation

Wypróbuj SOLIDWORKS Flow Simulation samodzielnie przez 30 dni za darmo!

 • Bez ukrytych kosztów.
 • Okres testowy kończy się automatycznie.

Nasi eksperci chętnie doradzą Ci w zakresie SOLIDWORKS Flow Simulation!

 • Konsultacje i demonstracja oprogramowania online.
 • Bez zobowiązań.

Zapytaj o wersję testową

Korzyści ze stosowania SOLIDWORKS Flow Simulation

 • Poprawa wydajności produktu

  Program pozwala na optymalizację konstrukcji pod kątem przepływu płynów, co prowadzi do zwiększenia wydajności i oszczędności energii.

 • Zmniejszenie kosztów rozwoju

  SOLIDWORKS Flow Simulation umożliwia identyfikację i eliminację potencjalnych problemów już na etapie projektowania, redukując koszty prototypowania i testów.

 • Szybsze wejście do sprzedaży

  Precyzyjne symulacje przyspieszają proces projektowania i testowania, umożliwiając też szybsze wprowadzenie produktu na rynek.

 • Zwiększenie innowacyjności

  Bez podejmowania kosztownego ryzyka staje się możliwe otwarcie na nowe rozwiązania i koncepcje projektowe, dzięki walidacji projektów w warunkach rzeczywistych i lepszemu zrozumieniu przepływów i oddziaływań fizycznych.

 • Unikanie kosztownych błędów projektowych

  Wczesne wykrywanie i eliminowanie błędów konstrukcyjnych pozwala uniknąć kosztownych przeróbek i opóźnień w produkcji.

Co potrafi SOLIDWORKS Flow Simulation?

 • Jak wygląda charakterystyka mojej pompy?
 • Jak zachowuje się mój współczynnik przepływu?
 • Jak działa mój przycisk ciśnieniowy?
 • Jakie są temperatury konstrukcji, komponentów lub płynu?
 • Jak dobrać rozmiar radiatora?
 • Gdzie umieścić wentylatory?
 • Jak przepływa płyn wokół lub wewnątrz mojej konstrukcji?
 • Jak zachowują się cząstki w moim polu przepływu?
 • Gdzie tworzy się kondensat?
 • Jak mieszają się moje płyny?
 • Jakie są straty ciśnienia w mojej przepływającej konstrukcji?
 • Gdzie występują?
 • Czy moja instalacja grzewcza lub wentylacyjna jest dobrze umiejscowiona?
 • Jak ludzie oceniają klimat w pomieszczeniu?

Zapytaj o ofertę

Zastosowanie SOLIDWORKS Flow Simulation oraz modułów

 • SOLIDWORKS Flow Simulation

  Podstawowe oprogramowanie SOLIDWORKS Flow Simulation to potężne narzędzie do symulacji przepływów i przenoszenia ciepła, dzięki któremu w krótkim czasie wykonasz m.in. zaawansowane analizy termiczne czy też analizy mechaniki płynów i gazów. Jest w pełni zintegrowane z systemem SOLIDWORKS 3D CAD i generuje czytelne wizualizacje symulacji.

  Symulacja przepływów służy do precyzyjnego przewidywania dynamiki płynów i gazów oraz ich wpływu na projekt. Może symulować dowolne prędkości przepływu, od wolnych do naddźwiękowych.

  SOLIDWORKS Flow Simulation umożliwia równoległy rozwój techniczny (Concurrent Engineering), co zwiększa innowacyjność firmy. Czytelne wizualizacje wyników sprawiają, że cały zespół konstrukcyjny jest zapoznany na bieżąco z informacjami o wpływie obliczeń przepływów i przenoszenia ciepła na rozwijany projekt.

  SOLIDWORKS Flow Simulation może również symulować wpływ wentylatorów lub innych obracających się komponentów na przepływ płynu oraz ogrzewanie lub chłodzenie komponentów.

 • SOLIDWORKS Flow Simulation HVAC

  Opcjonalny moduł HVAC oferuje specjalne narzędzia symulacyjne do symulacji rozszerzonych zjawisk promieniowania. Moduł umożliwia inżynierom projektowanie i analizowanie wydajnych systemów chłodzenia, oświetlenia lub systemów odprowadzania zanieczyszczeń.

 • SOLIDWORKS Flow Simulation Electronic Cooling

  Ten moduł rozszerza SOLIDWORKS Flow Simulation o specjalne narzędzia do badań nad zarządzaniem ciepłem i testowanie transferu ciepła w urządzeniach. Wykorzystuje wirtualne modele komponentów elektronicznych z środowiska SOLIDWORKS.

  Moduł Electronic Cooling umożliwia analizę rozkładu temperatury w działającym układzie elektronicznym. Moduł jest idealny dla firm, które muszą sprostać wyzwaniom termicznym podczas opracowywania produktów lub potrzebują bardzo dokładnych analiz termicznych płytek drukowanych, układów elektronicznych lub konstrukcji obudów.

Jak możesz wykorzystać SOLIDWORKS Flow Simulation

Wizualizacje symulacji przepływu płynów CFD oraz gazów

Program oprócz analizy i symulacji CFD (Computational Fluid Dynamics – obliczeniowa mechanika płynów) oraz przepływów gazów może tworzyć wizualizować symulacje w formie grafik 3D, grafów czy animacji.

Często zadawane pytania o SOLIDWORKS Flow Simulation

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

Dane osobowe:*
Administratorem danych osobowych jest Visiativ Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe będą wykorzystane do kontaktu w celu udzielenia odpowiedzi na Pana / Pani zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności. Jeżeli wyraża Pan / Pani zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnościach, promocjach czy chęci otrzymywania newslettera, prosimy o zaznaczenie poniższej zgody. Zgoda może zostać wycofana w dowolnej chwili pisząc na adres: office.poland@visiativ.com.

Visiativ Poland reprezentuje międzynarodową grupę Visiativ, globalnego oficjalnego dystrybutora SOLIDWORKS oraz własnych rozwiązań.

Jesteśmy zaufanym partnerem dla ponad 25 000 firm na całym świecie.

Nasz zespół wsparcia technicznego ma już na swoim koncie wiele nagród.

Prowadzimy oficjalne kursy szkoleniowe SOLIDWORKS.

Dbamy o właściwe dopasowania cen i zakresu licencji oprogramowania do zmieniających się potrzeb firmy i zapewniamy bieżące wsparcie.

Udostępniamy ekskluzywne BEZPŁATNE oprogramowanie i wersje testowe.

Jesteśmy dla Ciebie!

Nie znalazłeś ważnych dla Ciebie informacji lub potrzebujesz czegoś więcej? Skontaktuj się z nami.