SOLIDWORKS MBD

SOLIDWORKS MBD (Model Based Definition) umożliwia tworzenie i udostępnianie cyfrowych modeli 3D zawierających pełną definicję produktu, z dołączonymi m.in. danymi materiałów czy wartościami tolerancji.

Zapytaj o ofertę

 • Co to jest SOLIDWORKS MBD?

  SOLIDWORKS Model-Based Definition (MBD) to oprogramowanie oparte na modelach, które pozwala na znaczne obniżenie kosztów procesów dzięki jednoznacznym, zintegrowanym adnotacjom w modelu 3D.

  W przeciwieństwie do klasycznych rysunków 2D, SOLIDWORKS MBD umożliwia integrację, organizację i publikowanie adnotacji bezpośrednio w istniejących danych 3D. W ten sposób rozwiązanie to niezawodnie wspomaga planowanie produkcji, automatyzację produkcji i zarządzanie produkcją na dalszych etapach, na przykład podczas analizy tolerancji, obróbki i kontroli oraz gromadzenia i udostępniania informacji zgromadzonych w procesach produkcyjnych.

  Odpowiednie oprogramowanie, takie jak SOLIDWORKS MBD, umożliwia ograniczenie marnotrawstwa poprzez sprawny przepływ informacji pomiędzy produkcją a działem projektowym. Cały proces produkcyjny i proces projektowania zostaje ujednolicony na poziomie dokumentacji. Dane są publikowane zgodnie ze standardami branżowymi.

Zalety SOLIDWORKS MBD

 • Niższe koszty

  SOLIDWORKS MBD obniża koszty procesów poprzez eliminację błędów i nieporozumień, które często występują w przypadku stosowania rysunków 2D.

 • Usprawnienie produkcji

  SOLIDWORKS MBD umożliwia zarządzanie procesem produkcyjnym bezpośrednio w 3D zamiast wykorzystywać tradycyjne rysunki 2D, co pozwala na skracanie czasu cykli, ograniczenie liczbę błędów oraz obsługę standardów branżowych.

 • Poprawiona komunikacja

  Modele 3D z zintegrowanymi adnotacjami są łatwiejsze do zrozumienia i interpretowania niż rysunki 2D, co poprawia komunikację między konstruktorami, personelem produkcyjnym i innymi osobami zaangażowanymi w projekt.

 • Szybsze premiery produktowe

  SOLIDWORKS MBD może przyspieszyć wprowadzanie nowych produktów na rynek poprzez automatyzację procesów produkcyjnych na dalszych etapach.

 • Wyższa jakość

  Jednoznaczne i zintegrowane adnotacje SOLIDWORKS MBD przyczyniają się do poprawy jakości produktów.

 • Publikowanie w formacie PDF

  Program publikuje pliki PDF 3D z uwzględnieniem trójwymiarowych danych PMI.

 • Obsługa danych macierzystych

  Program obsługuje dane macierzyste części i złożeń SOLIDWORKS 3D, takie jak konfiguracje, powiązania i dane PMI.

Dlaczego warto wypróbować SOLIDWORKS MBD?

SOLIDWORKS MBD to potężne rozwiązanie, które umożliwia:

 • Obniżenie kosztów procesów.
 • Poprawę komunikacji w celu minimalizowania błędów i braków w dokumentacji.
 • Szybsze wprowadzanie produktów na rynek bez ryzyka utraty jakości.
 • Podniesienie jakości produktów.

Wypróbuj SOLIDWORKS MBD za darmo

Zamów 14-to dniową darmową wersję do testów!

 • Bez ukrytych kosztów.
 • Na okres próbny, który kończy się automatycznie.

Zamów darmową wersję

Często zadawane pytania o SOLIDWORKS MBD

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

Dane osobowe:*
Administratorem danych osobowych jest Visiativ Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe będą wykorzystane do kontaktu w celu udzielenia odpowiedzi na Pana / Pani zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności. Jeżeli wyraża Pan / Pani zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnościach, promocjach czy chęci otrzymywania newslettera, prosimy o zaznaczenie poniższej zgody. Zgoda może zostać wycofana w dowolnej chwili pisząc na adres: office.poland@visiativ.com.

Visiativ Poland reprezentuje międzynarodową grupę Visiativ, globalnego oficjalnego dystrybutora SOLIDWORKS oraz własnych rozwiązań.

Jesteśmy zaufanym partnerem dla ponad 25 000 firm na całym świecie.

Nasz zespół wsparcia technicznego ma już na swoim koncie wiele nagród.

Prowadzimy oficjalne kursy szkoleniowe SOLIDWORKS.

Dbamy o właściwe dopasowania cen i zakresu licencji oprogramowania do zmieniających się potrzeb firmy i zapewniamy bieżące wsparcie.

Udostępniamy ekskluzywne BEZPŁATNE oprogramowanie i wersje testowe.

Jesteśmy dla Ciebie!

Nie znalazłeś ważnych dla Ciebie informacji lub potrzebujesz czegoś więcej? Skontaktuj się z nami.