SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS CAM to oprogramowanie integrujące projektowanie i programowanie maszyn CNC w jednym systemie. Zwiększa wydajność produkcji, zmniejsza ryzyko błędów i poprawia jakość produktów.

Zapytaj o ofertę

 • Co to jest SOLIDWORKS CAM?

  SOLIDWORKS CAM łączy potężne możliwości SOLIDWORKS z programowaniem obróbki CNC i generowania G kodów dla najpopularniejszych maszyn CNC takich jak frezarka CNC, tokarka CNC, wiertarka CNC, maszyna do cięcia laserem CNC czy szlifierka CNC.

  SOLIDWORKS CAM działa w oparciu o CAMWorks, program CAM najlepiej przystosowany do SOLIDWORKS. W efekcie przygotowanie obróbki staje się możliwe w środowisku projektowym, w którym staje się dostępna biblioteka własności CAMWorks. Praca odbywa się na plikach natywnych lub importowanych, które może otwierać program SOLIDWORKS.

  SOLIDWORKS CAM został wprowadzony wraz z SOLIDWORKS 2018 i stanowi podstawę optymalizacji obróbki skrawaniem. Umożliwia użytkownikom tworzenie programów NC bezpośrednio w środowisku projektowym SOLIDWORKS, co znacząco skraca czas przygotowania do produkcji.

  SOLIDWORKS CAM to system obróbki opartej na definiowaniu reguł i standardów, co zapewnia spójność realizowanych procesów produkcyjnych i bezwzględne zachowanie norm, które są przyjęte w firmie. Ważną funkcjonalnością programu SOLIDWORKS CAM jest tolerancyjna obróbka skrawaniem (TBM) jest automatycznie dostosowuje ścieżki maszyny CNC z uwzględnieniem tolerancji wymiarowych charakteryzujących poszczególne frezowane elementy.

Główne zalety programu SOLIDWORKS CAM

 • Możliwość projektowania

  procesu obróbki CNC bezpośrednio w środowisku SOLIDWORKS, co oszczędza czas i minimalizuje błędy.

 • Projektowanie i programowanie

  wykonywane w jednym środowisku ułatwia przejście z fazy konstrukcyjnej do fazy CAM.

 • Nowi użytkownicy

  sprawniej wdrażają się do obowiązujących w firmie procesów obróbki dzięki temu, że w SOLIDWORKS CAM stosowana jest obróbka oparta na regułach.

 • Obróbka oparta na tolerancji (TBM)

  umożliwia wybranie najlepszej strategii obróbki, a w razie potrzeby sprawne wprowadzanie zmian w modelach CAD, materiałach oraz tolerancjach.

 • Automatyczne rozpoznawanie operacji

  umożliwia pełną kontrolę nad definiowaniem operacji obróbki w środowisku CAD/CAM.

 • Weryfikacja kodu G

  jest łatwa i szybka, gdy stosujemy edytor NC, natomiast możliwości DNC pozwalają odczytać kod G w celu weryfikacji i przesłania pliku bezpośrednio do układu sterowania CNC.

 • Korzystanie z funkcji szybkiej obróbki (HSM)

  umożliwia tworzenie ścieżek narzędziowych, skracanie czasu cykli oraz wydłużenie czasu eksploatacji narzędzi i jest to odpowiedź na potrzebę jak zmniejszyć zużycie maszyn do frezowania CNC.

 • Oprogramowanie sprawnie komunikuje się

  z maszyną dzięki stosowaniu ścieżek narzędziowych w eDrawings. Operator ma możliwość zapoznania się z modelem 3D wraz z powiązanymi ścieżkami narzędziowymi, dzięki czemu lepiej rozumie kolejność obróbki.

Możliwości SOLIWORKS CAM

Oprogramowanie znacząco usprawnia przygotowanie projektu do 2,5-osiowej obróbki skrawaniem. Pozwala zaoszczędzić czas podczas programowania indywidualnych części frezowanych oraz konfiguracji. Umożliwia automatyczne rozpoznawanie własności AFR (Automatic Feature Recogniton) oraz interaktywne rozpoznawanie własności IFR (Interactive Feature Recognition).

Po jednym kliknięciu SOLIDWORKS CAM analizuje geometrię części, wyszczególniając jej własności (obwiednia, ściana, kieszeń, otwór, otwór wielostopniowy, inne) na podstawie których tworzone są późniejsze operacje obróbkowe. Definicje własności można również wprowadzić samodzielnie, wybierając ich rodzaje i powierzchnie, których dotyczą.

Projektowanie i produkcja są zawsze zgodne ze standardami firmy dzięki opcji definiowania reguł. Reguły umożliwiają ponadto korzystanie z tolerancyjnej obróbki skrawaniem (TBM).

Aplikacje pomocnicze do SOLIDWORKS CAM

Aplikacje pomocnicze instalowane dodatkowo to Machinist Standard i Machinist Professional. Ten pierwszy dodatek zawiera wszystkie funkcje SOLIDWORKS CAM Standard oraz dedykowane środowisko modelowania wyłącznie dla pojedynczych części.

Umożliwia płynną pracę z plikami części SOLIDWORKS i importowanie różnych neutralnych formatów plików. Ułatwia współpracę z klientami i dostawcami podczas procesu produkcyjnego.

Rodzaje obróbek w SOLIDWORKS CAM

 • Frezowanie 2.5-osiowe

  Dostępne rodzaje to obróbka zgrubna, planowanie, konturowanie oraz frezowanie gwintu.

 • Zgrubna obróbka powierzchni

  Dostępne rodzaje to skrawanie promieniowe, skrawanie współosiowe, dostosowany kąt zagłębiania, odwróć oraz lustro względem linii środkowej.

 • Toczenie

  Dostępne operacje to zgrubne toczenie, wykańczające toczenie, toczenie zgrubne powierzchni, toczenie wykańczające powierzchni, toczenie gwintu, odcięcie.

 • Operacje toczenia rowków

  Dostępne rodzaje to zgrubna obróbka rowka, wykończenie rowka.

 • Operacje pogłębiania podczas toczenia

  Dostępne rodzaje to pogłębienie zgrubne, pogłębienie wykańczające, wiercenie, nawiercanie, wykańczające nawiercanie, gwintowanie.

 • Operacje obróbki otworu

  Dostępne typy cięcia to: nawiercanie, wiercenie, pogłębienie stożkowe, pogłębienie walcowe, rozwiercanie, gwintowanie, obróbka zgrubna, frezowanie gwintu, konturowanie (obróbka wykańczająca) oraz frezowanie gwintu.

Często zadawane pytania o SOLIDWORKS CAM

  • Toczenie w SOLIDWORKS CAM – jakie operacje są dostępne?

  Odpowiedź

  Dostępne operacje toczenia: zgrubna obróbka powierzchni, wykończenie powierzchni, zgrubne toczenie, wykańczające toczenie, gwintowanie, toczenie gwintu, odcięcie. Dostępne operacje toczenia rowków: zgrubna obróbka rowka, wykończenie rowka, toczenie rowka zgrubne, toczenie rowka wykańczające, pogłębienie wykańczające, wiercenie, nawiercanie, gwintowanie.

  • Operacje obróbki otworu w SOLIDWORKS CAM- jakie typy są dostępne?

  Odpowiedź

  Dostępne typy cięcia: nawiercanie, wiercenie, pogłębianie stożkowe, pogłębianie zgrubne, pogłębienie walcowe, rozwiercanie, gwintowanie, obróbka zgrubna, frezowanie gwintu, konturowanie, frezowanie gwintu.

  • Czy automatyczne rozpoznawanie własności jest dostępne?

  Odpowiedź

  Tak, w programie dostępne jest ARW (Automatyczne rozpoznawanie własności) i obejmuje otwory, kieszenie, dodania oraz toczenie.

  • Jakie są ograniczenia SOLIDWORKS CAM Standard?

  Odpowiedź

  SOLIDWORKS CAM Standard dostępny jest w ramach subskrypcji SOLIDWORKS i pozwala na przygotowanie obróbki do 2,5 osi.

  • Jakie są możliwe operacje pogłębiania podczas toczenia?

  Odpowiedź

  Podczas toczenia możliwe jest pogłębienie zgrubne, pogłębienie wykańczające, a także wiercenie, nawiercanie i gwintowanie.

  • Jakie jest licencjonowanie i wsparcie dla SOLIDWORKS CAM?

  Odpowiedź

  Dostępna opcje licencjonowania SOLIDWORKS CAM to licencja czasowa stanowiskowa, wieczysta sieciowa oraz wieczysta stanowiskowa. Użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji. Licencja sieciowa umożliwia korzystanie z serwera licencji zainstalowanego wewnątrz firmy i w tym przypadku serwer licencji nie wymaga stałego dostępu do Internetu, więc ewentualne przerwy w dostępie do internetu nie wpływają na ciągłość pracy. Stałe wsparcie zapewnia dystrybutor Visiativ Poland oraz dostęp do MySolidWorks oraz portalu klienta. W jednym miejscu znajdują się najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące SOLIDWORKS.

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

Dane osobowe:*
Administratorem danych osobowych jest Visiativ Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe będą wykorzystane do kontaktu w celu udzielenia odpowiedzi na Pana / Pani zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności. Jeżeli wyraża Pan / Pani zgodę na otrzymywanie informacji o aktualnościach, promocjach czy chęci otrzymywania newslettera, prosimy o zaznaczenie poniższej zgody. Zgoda może zostać wycofana w dowolnej chwili pisząc na adres: office.poland@visiativ.com.

Visiativ Poland reprezentuje międzynarodową grupę Visiativ, globalnego oficjalnego dystrybutora SOLIDWORKS oraz własnych rozwiązań.

Jesteśmy zaufanym partnerem dla ponad 25 000 firm na całym świecie.

Nasz zespół wsparcia technicznego ma już na swoim koncie wiele nagród.

Prowadzimy oficjalne kursy szkoleniowe SOLIDWORKS.

Dbamy o właściwe dopasowania cen i zakresu licencji oprogramowania do zmieniających się potrzeb firmy i zapewniamy bieżące wsparcie.

Udostępniamy ekskluzywne BEZPŁATNE oprogramowanie i wersje testowe.

Jesteśmy dla Ciebie!

Nie znalazłeś ważnych dla Ciebie informacji lub potrzebujesz czegoś więcej? Skontaktuj się z nami.