Ecomar Propulsion idzie naprzód dzięki SOLIDWORKS

17 marca 2023

Zlokalizowany w Hampshire klient Visiativ, Ecomar Propulsion, bada, opracowuje i produkuje wysokowydajne elektryczne i hybrydowe wodorowe systemy napędowe.

Dyrektor zarządzający firmy, Eugene Bari, rozpoczął działalność ze względu na swoją pasję do wyścigów motorówek i chęć zbudowania jak najszybszej łodzi. Eugene odkrył jednak później, że istnieje większe zapotrzebowanie na żeglugę komercyjną. Zamiast więc tworzyć najszybsze łodzie, postanowił skupić się na stworzeniu jak najczystszej łodzi.

Eugene i jego zespół zaczęli opracowywać nowe układy napędowe, integrując wodór i sterowanie technologią elektryczną, aby uczynić środowisko morskie znacznie bezpieczniejszym, czystszym i bardziej zaawansowanym środowiskiem do pracy. W ostatnim czasie firma Ecomar znacznie się rozwinęła, a jej misją jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych na morzu o dziesięć milionów ton w ciągu następnej dekady.

Dlaczego firma Ecomar wybrała program SOLIDWORKS dla przedsiębiorców i start-upów?

Rozpoczęcie działalności od zera może być trudne, ale firma Ecomar zgłosiła się do naszego programu SOLIDWORKS for Entrepreneurs & Start-ups, który naprawdę pomógł im ruszyć z miejsca na wczesnych etapach. Program docenia potencjał przedsiębiorczości i rozumie, że start-upy nie zawsze mają dostęp do potrzebnych zasobów.

Wybrani kandydaci do naszego programu otrzymują do pięciu pełnych pakietów oprogramowania SOLIDWORKS CAD i pełne wsparcie techniczne bez żadnych kosztów przez 12 miesięcy. Dzięki programowi firma Ecomar była w stanie szybko zwiększyć skalę swojej działalności i z małej dwuosobowej firmy zatrudnia obecnie dwunastu pełnoetatowych pracowników.

Jak firma ECOMAR stała się ekonomicznie wydajna dzięki SOLIDWORKS

Starszy inżynier mechanik, Richard Watson, codziennie korzysta z SOLIDWORKS i polega na takich funkcjach, jak standardowa biblioteka nakrętek, śrub i podkładek, aby zaoszczędzić czas na złożonych projektach.

Richard pracuje obecnie nad „Orka Design Board”, nową koncepcją bezemisyjnego silnika zaburtowego. Jego zadaniem jest opracowanie ostatecznego prototypu na przyszłoroczną premierę produktu, a wirtualne testowanie produktów za pomocą SOLIDWORKS Simulation uprościło jego pracę i zaoszczędziło pieniądze Ecomar. Mogą teraz mierzyć wyniki projektów i prototypów cyfrowo przed ich fizyczną produkcją; „oznacza to, że obniżamy koszty, zmniejszamy ilość odpadów i sprawiamy, że proces produkcji jest o wiele bardziej wydajny i ekonomicznie opłacalny dla małej firmy takiej jak nasza”, powiedział Eugene Bari.

Ecomar zintegrował również SOLIDWORKS PDM (Product Data Management) ze swoim przepływem pracy, co pomaga Richardowi dzielić się projektami i współpracować nad nimi. Ponieważ PDM działa jednocześnie z całym oprogramowaniem SOLIDWORKS, Ecomar wie, że pracuje na zarchiwizowanych, bezpiecznych, aktualnych projektach i danych. Ma to kluczowe znaczenie dla usprawnienia operacji, uniknięcia błędów i konieczności podejmowania kosztownych przeróbek z powodu utraty danych i niepotrzebnego powielania pracy.

“We looked at SOLIDWORKS against others, but came to the conclusion that SOLIDWORKS is the best product in the marketplace.”

Eugene Bari, Managing Director

O partnerstwie ECOMAR z Visiativ

Dostarczamy SOLIDWORKS do wielu tysięcy firm w na całym Świecie i wykorzystaliśmy naszą wiedzę, aby zapewnić Ecomar pomoc, której potrzebują od samego początku naszej współpracy. Dyrektorowi zarządzającemu Eugene Bari szczególnie podoba się profesjonalizm i pomocność Visiativ, ponieważ nie tylko odpowiadamy na ich pytania. Nasi eksperci SOLIDWORKS proaktywnie kontaktują się z nimi, aby poinformować ich o potencjalnych problemach, które mogą napotkać w przyszłości, dzięki czemu mogą być świadomi – i zwalczać – potencjalne wyzwania, zanim się pojawią.

„Visiativ był świetny od samego początku. Pomogli nam zintegrować SOLIDWORKS z naszym życiem zawodowym i zawsze są pod telefonem, jeśli ich potrzebujemy”, powiedział Bari.

Program SOLIDWORKS dla przedsiębiorców i start-upów firmy Visiativ miał fundamentalne znaczenie dla firmy ECOMAR na etapie jej rozwoju. Byli w stanie rozpocząć swój sukces dzięki bezpłatnemu dostępowi do wiodącego w branży oprogramowania CAD, które zmieniło ich sposób pracy. Dzięki temu firma nadal się rozwija i spodziewa się otwarcia nowych obiektów za granicą w przyszłym roku.

Ecomar rośnie w siłę i został nominowany do dwóch nagród w konkursie Maritime UK Solent Awards 2022. Wszyscy w Visiativ chcieliby pogratulować im dotychczasowych sukcesów i…

…oczekujemy świetlanej przyszłości z zespołem Ecomar Propulsion!

Polecane artykuły

Zobacz pozostałe artykuły

Udostępnij ten artykuł