Inteligentniejsze projektowanie CDP dzięki SOLIDWORKS

Korzystanie z SOLIDWORKS 3D CAD do projektowania produktów pomaga CDP pracować „w sposób dynamiczny i oparty na współpracy” – powiedział Jamie Davies, inżynier mechanik. Jego zespół pracował ostatnio nad projektem opracowania nowego rozwiązania platformowego do zarządzania terapią o nazwie „Klaus” i wykorzystał SOLIDWORKS do modelowania go „na żywo” podczas spotkań z klientami. Oznaczało to, że CDP otrzymywało natychmiastowe informacje zwrotne i mogło wprowadzać poprawki na miejscu, pomagając im przyspieszyć proces rozwoju i zatwierdzania.

Rozmawialiśmy z inżynierem projektowym Liamem Connelly, który na co dzień korzysta z SOLIDWORKS. Mówi, że jest „łatwy w użyciu”, a jednocześnie pozwala mu projektować produkty na najwyższym możliwym poziomie jakości. Dzięki SOLIDWORKS zespół może szybko przejść od pomysłu do modelowania tego pomysłu za pomocą SOLIDWORKS CAD i przekształcić pomysł w rzeczywisty model za pomocą drukarek 3D.

CDP wykorzystuje również SOLIDWORKS Simulation do wirtualnego testowania produktów swoich klientów. Testowanie na ekranie pozwala im „symulować naprężenia, odkształcenia i przemieszczenia”, aby odkryć, jak produkt będzie działał w rzeczywistych scenariuszach przed prototypowaniem lub ukończeniem ostatecznego modelu produktu. Możliwość podejmowania pewnych decyzji podczas projektowania skraca cykle rozwoju, zmniejsza ilość odpadów i ostatecznie oszczędza pieniądze CDP.

 

 

Jak CDP zapewnia wydajność dzięki SOLIDWORKS PDM

Korzystając z SOLIDWORKS PDM, CDP może bezpiecznie przechowywać dane projektowe w celu ich szybkiego wyszukiwania. Eliminuje to obawy związane z kontrolą wersji i utratą danych, jednocześnie umożliwiając współpracę nad projektami z osobami wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Co ponownie ułatwia dynamiczną i opartą na współpracy pracę, która jest tak ważna dla etosu CDP.

Jak widać, SOLIDWORKS pomaga CDP konsekwentnie dostarczać solidne projekty z maksymalnymi wynikami. Co więcej, wiedzą, że Innova Systems jest tam, gdzie nas potrzebują, dzięki szkoleniom SOLIDWORKS i wsparciu technicznemu 1: 1 w zakresie konkretnych wyzwań. Z niecierpliwością czekamy na świetlaną przyszłość z zespołem CDP!

Obejrzyj wideo, aby dowiedzieć się więcej

Polecane artykuły

Zobacz pozostałe artykuły

Udostępnij ten artykuł